Ічнянський районний краєзнавчий музей
Музеї Чернігівщини

Ічнянський районний краєзнавчий музей

Ічнянський районний краєзнавчий музей заснований в 1961 році на громадських засадах, Миколою Павловичем Бутком та Володимиром Івановичем Балабаєм і підпорядкований відділу культури Ічнянської райдержадміністрації.

В 1969 році, за активну і плідну діяльність музею було присвоєно звання Народного. У 1978 році музей отримав більше і краще приміщення – корпус колишньої школи №2, де вдалося розгорнути нові, цікаві експозиції. Після цього йому було присвоєно звання Державного.
Зараз у музеї нараховується більше 5000 експонатів основного фонду і 4000 одиниць науково-допоміжного.
Експозиція музею розміщується в семи залах, експонати якої розповідають про історію краю, видатних людей праці, науки, культури.

За 50 років в музеї зібрана не одна унікальна колекція: ічнянських кахлів, паперових грошей (бонів), одягу, старовинних побутових речей, ікон, книг-стародруків, українських сорочок, рушників, виробів ткацтва, художніх полотен Р.Рощака, членів Спілки художників України П.Басанця та В.Швидченка, графічних робіт члена Спілки художників Радянського Союзу С.Бондаря, різьби по дереву члена Спілки художників України, лауреата премії Катерини Білокур А. Штепи, місцевих майстрів різьбярів П. Михайлюка, О.Тарасенка, О.Власенка, гончарних виробів члена Спілки художників Радянського Союзу М.Піщенка, фоторобіт члена Спілки журналістів України, лауреата багатьох фотоконкурсів М.Смілика.

Музей має багатий архівний фонд (документи, фотографії, рукописи) про життєвий і творчий шлях відомих і видатних людей – ветеранів і героїв війни та праці, діячів культури, медицини, вчених різних галузей науки і техніки.
В експозиції подані матеріали які відтворюють історію розвитку краю від первіснообщинного ладу, доби козаччини до сьогодення.

Музей проводить велику виставкову і науково-дослідницьку роботу. До участі у виставках залучаються не тільки експонати музею, а й приватні колекції. Зокрема: картини члена Спілки художників Росії, лауреата премії І.Куїнджі, льотчика-афганця, уродженця м. Ічні Ю.Борща, різьба по дереву П.Горохова, вироби з дерева М.Рахнія, ікони з дерева О.Власенка, художні твори Т.Волик, вишивка В.Подобрій, Н.Сизоненко та ін.

Режим роботи Ічнянського районного краєзнавчого музею:
Щоденно з 8-00 до 17-00
Обідня перерва з 13-00 до 14-00
Вихідний день: понеділок

 

Адреса музею:

16703, м.Ічня
вул.Леніна, 27

Тел.для довідок: +38(04633) 2-15-44
Телефон для замовлення екскурсій: +38(04633)2-15-44

День відкритих дверей – 18 травня.

 


Просмотреть Мапа Чернігівщини – Карта Черниговщины – Chernihiv Region Map на карте большего размера