Пісківський історико-меморіальний музей Павла Тичини

Пісківський історико-меморіальний музей Павла Тичини

У центрі с. Піски Бобровицького району неподалік славнозвісного Тичинівського майдану (вірш поета «На майдані коло церкви…») на тихій зеленій вулиці розташований Пісківський історико – меморіальний музей П. Г. Тичини.
Експозиція музею складається з 2 відділів: історичного та меморіального.Історичний відділ музею розміщується в 5 залах. Перший зал присвячений флорі і фауні Бобровицького краю, для оформлення якого були використані місцеві матеріали. У другому залі експонується тимчасові виставки. Третій зал розповідає про культуру і побут села. Тут можна побачити сільськогосподарські знаряддя праці кінця 19 поч. 20 ст., вироби народних майстрів, робочий та святковий одяг селян того періоду. Крім цього, в експозиції представлені грошові знаки та ділові папери.

Четвертий зал розповідає про роки Великої Вітчизняної війни, де зібрані матеріали про страшну трагедію с. Піски. 28 грудня 1942 року у с.Піски було знищено 859 жителів села, з них більше 300 чоловік було живцем спалено в місцевій церкві. В експозиції розміщена карта партизанського руху, зброя партизан, текст партизанської клятви, особисті речі та численні фотографії партизан.

П′ятий зал розповідає про видатного українського поета П. Г. Тичину. В центрі кімнати – погруддя поета. В вітринах — книги письменників, подаровані музею з дарчими написами: Ю. Збанацького, О. Гончара, П. Панча, а також меморіальні речі поета – сорочка, краватка, окуляри, ручка – перо, які були передані музею. Викликає зацікавленість невеличке зібрання старих книжок.

У 1981 році, до 90-річчя від дня народження поета, було відкрито хату – музей П.Г.Тичини. Родинна хата поета була відбудована за кресленнями його родича Андрія Саковича Ноздріна, зі спогадів старожилів села та сестри поета. В хаті розміщені автентичні речі селянського побуту, родинні фото матері, братів, сестер. Стіни прикрашені рушниками.

В селі Піски покоїться прах батька і матері Павла Тичини. Ще й досі в центрі села росте старезна Тичинівська липа, яку мешканці села вважають своєю святинею. Саме про неї Тичина написав свій вірш «Ви знаєте, як липа шелестить у місячні весняні ночі?»

Адреса музею: Чернігівська область, Бобровицький район,
с. Піски, вул. Тичини, 4
Телефон: 096-775-41-98

Графік роботи: вівторок – субота: 9.00-17.00,

неділя: 9.00 – 14.00. Вихідний:понеділок

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.