Городнянський історико–краєзнавчий музей
Музеї Чернігівщини

Городнянський історико–краєзнавчий музей

Городнянський історико–краєзнавчий музей у 2008 році відкрив свої двері для всіх бажаючих. Фонди музею нараховують майже 4 000 одиниць збереження.

Музей знаходиться в історичній будівлі колишнього городнянського промисловця Миколи Писарєва. Приміщення музею складається з п’яті залів (відділів), які розповідають відвідувачам про історію, культуру, побут Городнянщини.
В першому і найбільшому залі представлені експозиції про діяльність видатного земляка політичного та державного діяча сучасності, незламного борця за незалежність України, автора Акту проголошення незалежності України, голову асоціації дослідників голодоморів в Україні, Почесного громадянина Городні, Героя України Левка Григоровича Лук’яненка.
Оглядаючи експозиції цього залу, нікого не залишити байдужим муляж тюремної камери для утримання політичних в’язнів.
В другому залі музею представлена експонати, що розповідають про перші поселення людини на території нашого краю, про Городнянську сотню, Городнянський повіт, народні промисли і ремесла, етнографічні особливості нашої місцевості. Археологічні знахідки; предмети праці, залишки прадавніх тварин, керамічних та скляних виробів, козацьких люльок, залізних виробів, виготовлених на середньовічних руднях, історико-побутові речі кінця 19 початку 20 ст., регіональний костюм беззаперечно будуть цікавими для відвідувачів музею, допоможуть відтворити картини минулих історичних епох Городнянського краю.
Експозиції, присвячені Другій світової війні, під час якої 8425 жителів Городнянщини загинуло, знаходяться в третьому залі музею. Численні документи, фотографії, різні речі часів війни розповідають відвідувачам про жахливу трагедію Городнянщини в цей період історії. Цікавою безперечна буде Книга Пам’яті, в якій записані всі жителі району, які загинули, а також загиблі бійці Червоної армії, які звільняли район від фашистів, Герої Радянського Союзу, уродженці Городнянщини.
Відділ „Тут сходяться слов’яни” відображає культуру, побут, співпрацю та проблеми мешканців прикордоння. ГОРОДНЯНЩИНА — єдиний район України, що межує одночасно з Росією та Білоруссю. Символом дружби і взаєморозуміння братерських слов’янських народів є величний Монумент Дружби на кордоні земель трьох держав: України, Росії, Білорусі. Тут щороку урочисто відзначається День молоді. Це свято перетворилося на міжнародний фестиваль. У 2004 році в цьому святі брали участь Президенти: України – Л.Кучма, Росії – В. Путін, Білорусі – О. Лукашенко. Окрасою експозиції є колекція подарунків, які вручались представникам району під час різних міжнародних заходів.
Сучасний період представлений експозицією, що розповідає про соціально-економічний розвиток Городні, людей, які досягли високих результатів у різних галузях господарства.
Етнографічно – побутовий відділ представлений українською селянською (козацькою) хатою кінця ХІХ сторіччя, як надбанням національної культури. У цій експозиції відтворений інтер’єр житлового приміщення та сіней. В інтер’єрі експонуватимуться вариста піч, комплекс матеріалів, пов’язаних із духовною культурою українців, прядіння та ткацтво.

Музей знаходиться за адресою:

15100, Чернігівська область, м. Городня, вул. Леніна, буд 14.

Музей працює:
з 9.00 до 17.00.
Вихідні дні – неділя, понеділок
м.т. +380674601122- директор музею Смаль Ольга Геннадіївна.

 

QR-код посилання на сторінку.
Скористайтеся програмою для сканування штрих-кодів на телефоні.