Прилуки. Меморіальний музей Олега Кошового

Прилуки. Меморіальний музей Олега Кошового

Музей Олега Кошового — меморіальний музей, що розповідає про життя і подвиг одного з керівників підпільної організації «Молода гвардія» (м. Краснодон, Луганська область) під час Другої світової війни Героя Радянського Союзу Олега Васильовича Кошового, розташований у його рідному місті — Прилуках (районний центр Чернігівської області).

Музей міститься в будинку на вулиці Київській № 255, де народився і жив Олег Кошовий у 1926—32 роках.

Музейний заклад був відкритий 29 жовтня 1978 року і працює на правах філії Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова.

Будиночок Кошових — дерев’яний, одноповерховий, прямокутний у плані, на мурованому фундаменті, — був збудований у 1898 році дідом Олега — Г. Ф. Кошовим.

До 1975 року хата належала родині Кошових.

У 1979 році на подвір’ї вже музею відкрито пам’ятник О. В. Кошовому, який у наступному (1980) році замінено на бронзовий. У 2010 році пам’ятник перенесено у центр міста, де раніше стояв бюст Кошового, а бюст був перенесений і встановлений біля музею.

1982 року музей підпорядковано Чернігівському обкому ЛКСМУ.

До 1992 року музейний заклад мав самостійний статус і носив назву Історико-меморіальний музей О. Кошового.

Починаючи від 1992 року музей є філією Прилуцького краєзнавчого музею.
У Музеї Олега Кошового — понад 450 експонатів, пов’язаних з Олегом Кошовим: предмети побуту, особисті речі Олега, передані матір’ю Оленою Миколаївною, посуд, шинель, зброя О. Кошового, документи, листи.

Зараз у музейній експозиції розміщені також матеріали про учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів-«афганців».

Адреса:  Чернігівська область, м. Прилуки
вул. Київська, 255