Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини

Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини

Козелецький музей історії ткацтва Чернігівщини заснований у 1988 році на основі наказу обласного управління культури і туризму та наказу Козелецького районного відділу культури і туризму як відділ Остерського краєзнавчого музею, філіал обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського.

З 1995 року музей функціонує як самостійний, безпосередньо підпорядкований відділу культури і туризму Козелецької районної державної адміністрації.
Музей історії ткацтва Чернігівщини знаходиться у приміщенні Вознесенської церкви (пам’ятка архітектури 18 ст.).
Вперше двері музею були відкриті для відвідувачів у серпні 1992 року до першої річниці Незалежності України.
У музеї зібрані експонати майже з усіх районів Чернігівщини. Зокрема, це такі колекції:
- зразків та предметів українського сучасного народного мистецтва Народного художника України, Заслуженого діяча мистецтв України Нечипоренка С.Г. (уродженця Чернігівщини),
- басанських рушників,
- кролевецьких рушників,
- виробів Дігтярівської ім.8 Березня та Остерської ткацьких фабрик,
- світлотіньового ткацтва ( настільники, рядна, скатертини, полотно та ін.),
- українського національного костюма та його належностей,
- знаряддя праці для обробки льону,
- солом’яників,
- зимового одягу.
У музеї зберігаються картини місцевих художників, вироби з кераміки, дерева та соломи, світлини та ін.
У залі музею проходять фотовиставки, виставки картин художників та робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Адреса:  Чернігівська обл., смт.Козелець, вул.Соборності, 12

Телефон: +38(04646)4-18-68.

Музей відкритий для відвідувачів з 9 до 17 години.
Вихідні дні: понеділок, вівторок.