Семенівський історико–краєзнавчий музей
Музеї Чернігівщини

Семенівський історико–краєзнавчий музей

Семенівський історико–краєзнавчий музей заснований 8 травня 1978 року ініціативною групою, яка складалася з працівників культури та освіти. Відкриття музею було приурочене до дня Перемоги.

Основними видами діяльності є висвітлення історії краю з давніх часів до сьогодення, а також досягнення земляків у різних галузях.
У музеї зберігається понад 2 тисячі експонатів, серед яких колекція предметів вжитку 17-19 ст., знаряддя праці та вироби місцевих ремісників, особисті речі та документи видатних земляків, колекція фотоматеріалів періоду Великої Вітчизняної війни, зразки виробів промислових підприємств району.

У музеї регулярно проходять виставки декоративно – ужиткового та образотворчого мистецтва, персональні виставки робіт місцевих художників, тематичні виставки, присвячені знаменним та пам’ятним датам. Також проводяться тематичні вечори та зустрічі зі знаменитими земляками.

Перший зал музею присвячений історії створення міста, розвитку ремесел та промислів. Представлені предмети 17-19 ст., знаряддя праці та вироби місцевих ремісників: гончарів, швеців, ковалів, гутників, ткачів та бондарів.

Другий зал присвячений подіям Великої Вітчизняної війни. Матеріали про Героїв Радянського Союзу ( Сенько В.В., Артозеєв Г.С., Голуб С.Т., Мізерний Н.Д., Бурмаков І.Д., Яшин М.І., Кекух В.І.), партизанський рух на Семенівщині , окупаційний період та звільнення краю.

У залі ” Сучасність” представлені матеріали про розвиток промисловості району, культури, освіти та медицини, оформлений розділ експозиції ” Земляки – гордість краю ” (всесвітньо відомі художники Пархоменко І. К. та Козік М. Я., Герой України Качура О.С. та ін.), також розділи присвячені Чорнобильській трагедії та воїнам – інтернаціоналістам.

У виставковому залі оформляються тимчасові та постійно діючі виставки.

Адреса:
15400 Чернігівська обл.
м. Семенівка
вул. Червона площа, 7
Історико – краєзнавчий музей.
+38(04659)2-18-67
svk-t@mail.ru

Графік роботи музею:
з 8.00 до 17.00
перерва – з 13.00 до 14.00
Субота – з 10.00 до 14.00
Вихідний – неділя


Просмотреть Мапа Чернігівщини – Карта Черниговщины – Chernihiv Region Map на карте большего размера