Холминський військово-історичний музей
Музеї Чернігівщини

Холминський військово-історичний музей

Холминський військово-історичний музей був створений у 1968 році на честь 50-ти річчя ВЛКСМ і отримав назву „Музей комсомольської слави”.

У 1976 році Постановою колегії Міністерства культури Української РСР музею було присвоєно звання „народний”. З 2009 року після оновлення експозицій та реорганізації –музей перейменовано в Холминський краєзнавчий музей на правах відділу Корюківського історичного музею.
Музей здійснює значну краєзнавчу, дослідницьку, культурно-просвітницьку, освітньо-виховну роботу.
Експозиція музею розміщена в трьох залах і охоплює проміжок часу, починаючи з моменту заснування с.Холми і до сьогодення.

Тематика екскурсій:
- загальний огляд;
- флора та фауна Корюківського краю;
- розділ “Героїчні сторінки історії”:
а) заснування с.Холми;
б) селянські повстання проти поміщицького гніту 1859р.;
в) учасники подій 1917-19 рр.;
г) Велика Вітчизняна війна; діяльність підпільної комсомольської організації “Так починалось життя”.

Корюківський район найзеленіший на Чернігівщині, має найвищий процент лісистості – 39,7. Первозданні ліси підставляють зелені долоні щебетливому птаству, обіцяючи спокій і затишок у їхніх гніздах. Кожна травинка, кожна рослинка струмує духмяним, зцілюючим ароматом. А прохолода річок і озерець готова освіжити кожного гостя. Взагалі на території району налічується 28 об’єктів природно-заповідного фонду; багаторічні заказники загальнодержавного значення; ботанічні та гідрологічні заказники місцевого значення; багаторічні пам’ятки природи; заповідні урочища.

Саме тому два перші зали музею розкривають нам про флору та фауну Корюківщини та Холминщини. Завітавши на екскурсію до музею, Ви опинитися серед представників флори. Соснові, березові, дубові і змішані ліси багаті грибами, лікарськими рослинами, наповнять душу теплом і спокоєм.

Фауну представляє тваринний світ, який є відображенням різних природних комплексів краю. В експозиції можна побачити деяких тварин (чучел). На території району мешкають 180 видів птахів, в музеї можна побачити 19 їх представників (чучел та фото). Також є дві колекції комах – твердокрилі і лускокрилі.

Музей працює:
з 8.00 до 17.00
обід з 13.00 до 14.00
Вихідні: субота, неділя.

Адреса:
Чернігівська обл., Корюківський район,
смт. Холми, проспект Миру,90.

Довідки за телефонами:
Корюківський історичний музей: +38(04657) 2-26-98