с. Єліне. Музей історії партизанського руху на Чернігівщині

с. Єліне. Музей історії партизанського руху на Чернігівщині

Музей історії партизанського руху на Чернігівщині у селі Єліне Сновського району Чернігівської області є філією Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського, створений з метою увічнення пам’яті учасників партизанського руху на Чернігівщині.

За історичними даними, у 1941-1943 роках Єлінські ліси були місцем базування партизанських загонів та Чернігівського обласного партизанського з’єднання. У партизанських загонах воювало 84 єлінця, 28 мешканців села були партизанськими зв’язковими. Також, на території села Єліне діяло 8 явочних квартир.
В експозиції музею історії партизанського руху на Чернігівщині містяться документи з історії партизанського руху, фотографії, особисті речі партизан, стратегічні карти, зброя та багато іншого. У четвертій кімнаті музею реконструйовано післявоєнну партизанську землянку.
Музей історії партизанського руху на Чернігівщині має у своєму складі 5 експозиційних залів загальною площею 90 кв.метрів.

За 5 кілометрів від села Єліне розташовується Музейно-меморіальний комплекс партизанської слави “Лісоград”.

Адреса музею:
Чернігівська обл, Сновський район,