Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського

Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського

Будинок в якому зараз знаходиться Сосницький краєзнавчий музей ім. Ю.С.Виноградського, був побудований лікарем Щербаковим у 1870 році.

З 1890 року належав князю Волконському. В 1899 році він був капітально відремонтований, про що свідчать дата на металевій прикрасі при вході у будинок. Останнім кому належав будинок – це був лікар П.В.Ольденборгер.
1 липня 1920 року рішенням повітового комітету в ньому відкрили музей. Засновником музею став Ю.С.Виноградський – юрист за професією, а за покликанням – історик. Спочатку – це був історико-археологічний музей, а з 1947 року став краєзнавчим.

Музей має 2 відділи, які розміщені в 6 залах. Відділ природи побудований на матеріалах, що характеризують особливості будови краю, рельєфу, грунту, рослинного та тваринного світу Сосниччини.

Відділ історії розміщений в 3 залах. Зал археології – представлений експонатами з часів палеоліту і закінчуючи 13 ст. Зал етнографії побудований на колекційних показах експонатів різних верств населення. Третій зал – сучасності від Лютневої революції до 20 ст. Крім того у музеї є виставковий зал.
Дні відкритих дверей: 18 травня, 1 липня.

Варто побачити:  археологічну колекцію, вишивка та ткацтво, побутові речі різних верств населення.

Адреса музею:
16100, Чернігівська обл., смт Сосниця
вул. Виноградського, 35

тел. +380(4655)2-25-34
Час роботи: з 8-00 год до 17-00 год
у суботу з 8-00 до 16-00 год
вихідні дні: середа, неділя

День відкритих дверей: 18 травня.