Музей художника Миколи Миколайовича Ге
Музеї Чернігівщини

Музей художника Миколи Миколайовича Ге

До 180-річчю від дня народження видатного художника ХІХ століття, одного з засновників Товариства пересувних художніх виставок Миколи Миколайовича Ге 28 лютого 2011 року в м. Ічні відкрито Музей художника М.М. Ге. На сьогодні музей є відділом Ічнянського районного краєзнавчого музею.

Витоки музею сягають 60-70 років минулого століття. Вчителем історії, краєзнавцем села Івангород Ічнянського району, Олександром Силовичем Циганком і правнучатою племінницею художника Ольгою Севаст’янівною Кузнєцовою та її чоловіком, була проведена велика краєзнавчо–пошукова робота, результатом якої і стало можливим створення музею художника М.М. Ге в цьому селі. З ряду поважних причин музей в с. Івангород припинив свою діяльність понад 10 років тому. З метою популяризації творчої спадщини видатного художника та з нагоди ювілею художника було прийняте рішення районної ради про перенесення музею в м. Ічня.

Новостворена музейна експозиція складається з трьох розділів, кожен з яких розміщується в окремій кімнаті. Експонати музею широко розкривають життєвий і творчий шлях художника М.М. Ге починаючи з дитячих років і до останніх днів проведених на хуторі Іванівський, що розташований за 7 кілометрів від с. Івангород. Десятки спогадів, фотографій, документів, речей, які розповідають про те близьке оточення рідних, друзів, знайомих, які були причетні до життя і творчості М.М. Ге.

Великий розділ музею присвячений творчості художника. Тут зібрані чорно-білі фотокопії всіх відомих картин Миколи Миколайовича Ге. Експозиція побудована в хронологічному порядку написання художніх полотен. В третій кімнаті зібраний матеріал, який висвітлює відносини художника з російським письменником Л.М. Толстим, а також представлені меморіальні речі того періоду, роботи сучасних художників, скульпторів, які висвітлюють життя Миколи Миколайовича Ге.

Адреса музею:
16703, Чернігівська область,
м. Ічня, вул. Леніна, буд. 27
тел. +38(04633)2-15-44, факс: +38(04633)2-16-32
e-mail: kultura–ichna@rambler.ru
Музей працює: з 8:00 до 17:00
Вихідний – понеділок.


Переглянути Мапа Чернігівщини – Карта Черниговщины – Chernihiv Region Map на карті більшого розміру